BOT - Skřetí a trolí svět





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Mocní Frumi
PříspěvekNapsal: pon 28. črc 2008 13:45:46 
Offline
hoqatar (tahoun)
Uživatelský avatar

Registrován: ned 27. črc 2008 22:02:30
Příspěvky: 440
Bydliště: Bot
Dobrý duch, otec, válečník - FRUMI

Noční můra, hořící oko - GHAASHGOTH

Země, matka, zrod - GHAAMPLOB

Les, úkryt, obětiště, svědek, stařec - TAUSHARKU

Divočina, průvodce, dárce, svoboda - MADURGAZOG

Oheň, pojídač - GHAASHTHROQU

Voda, - NIINLOB

Vítr, pádící vlčí smečka - MOZGHOT

Měsíc, kančí oko - BUBHONT

Předkové - STARGUSHI

Nejstarší troll - ALDHISSLA

_________________
Kaal-ishi ghaash-ob. Shrakhat frumi. Gashnat frumi-sha.

S bělovlasým v zádech


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mocní Frumi
PříspěvekNapsal: ned 05. dub 2009 1:19:05 
Offline
girmus (slídil)
Uživatelský avatar

Registrován: pát 28. lis 2008 23:26:52
Příspěvky: 156
Bydliště: Želiv
Snad společně s ohněm se zrodila Morígan. Nevíme co je zač, možná frumi, možná renegát z řad Valar. Nic pro ni nebylo nemožné, žádná z podob smrti ji neděsila. Chodila světem, a dělala co se jí zlíbilo- tu ničila, tam pomáhala, tady zas škodila jak ďas. Nikdo ji nemohl zastavit, vždy se přehnala jak vichřice, nezastavitelná, nespoutaná a ďábelsky nádherná. Co ji žene, věděla jen ona sama.
Až v době velmi velmi vzdálené, kam nesahá žádná kronika lidí ani elfů, ulpěla zrakem na skřetech. Nevíme, jestli proto, že jsme jí připadaly ubozí a chtěla nám pomoct, nebo jestli cítila, že naše duše jsou stejné jako ta její, či možná z úplně jiných důvodů. Tak jako tak, si nás zamilovala.
Pomáhala malým bandám loupit, ukazovala cesty bloudícím a všelijak byla pro naše plémě ku pomoci mnoho staletí, než byly mysly skřetů zotročeny, a Morígan zapomenuta.
A teprve když temní pánové padly, a my byly opět svobodni, mohla se znovu objevit- díky mě, jenž jsem nalezl prastaré spisky o ní hovořící. Uvěřil jsem v tu bohyni, a ona mi propůjčila svou sílu, abych mohl přejít polovinu středozemě, a dostat se do Moriye. Do temných dolů, kde trpaslíci kutali své poklady, které jim naši brali.
Právě tady, v té vlhké díře, jsem měl potkat ty dva, Darguma a Warthoga, abych jim o ní povídal. Povídal jsem dlouho, několik nocí, a když jsem skončil, už jsme nebyly ti staří skřeti co před tím. Věděli jsme, že nás morígan vybrala, abychom ji oživily, ozdobyly si štíty ohnivou bouří, a jako Ona se hnali světem.

_________________
"Neukázněná sebranka není armádou o nic víc, než hromada cihel domem." Sókratés


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mocní Frumi
PříspěvekNapsal: stř 29. dub 2009 18:15:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 22. zář 2008 20:03:28
Příspěvky: 46
Bydliště: Severní pláně země Moravské
frumi se nám zjevil v ohni


Přílohy:
frumi plamen.JPG
frumi plamen.JPG [ 43.72 KiB | Zobrazeno 13406 krát ]

_________________
gûr ti ujakrogtar dûr ushatar
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mocní Frumi
PříspěvekNapsal: úte 27. pro 2011 17:53:04 
Offline

Registrován: pon 19. dub 2010 10:00:33
Příspěvky: 17
Je nějaká ucelená představa o Frumim,nebo mám nechat pracovat fantazii?Rád bych si vyrobil nějakou sošku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mocní Frumi
PříspěvekNapsal: úte 27. pro 2011 19:58:24 
Offline
hoqatar (tahoun)
Uživatelský avatar

Registrován: ned 05. říj 2008 20:19:54
Příspěvky: 927
Gurk píše:
Je nějaká ucelená představa o Frumim,nebo mám nechat pracovat fantazii?Rád bych si vyrobil nějakou sošku.


nejni
a podle všeobecně rozšířené představy je frumi množné číslo..

_________________
ObrázekObrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mocní Frumi
PříspěvekNapsal: stř 28. pro 2011 1:29:00 
Offline
girmus (slídil)
Uživatelský avatar

Registrován: pon 16. bře 2009 21:08:27
Příspěvky: 273
Mno mají to být nějací duchové ne? Já si je vždycky představoval jako bludičky z warcraftu...

_________________
Sledujte RakTaarbami na FB!
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mocní Frumi
PříspěvekNapsal: stř 28. pro 2011 10:20:36 
Offline
girmus (slídil)
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 19. kvě 2011 16:51:05
Příspěvky: 296
Bydliště: Praha
Ashen píše:
Mno mají to být nějací duchové ne? Já si je vždycky představoval jako bludičky z warcraftu...


Já si myslím, že je to úplně jedno. Koncept Frumi, jak se tu nějak všichni shodli, má bejt něco, na čem se ideálně všichni neshodnem ::ano Skřeti budou sdílet ideu božstva "frumi" (a nahoře je nějakej koncept i toho panteonu), ale konkrétní podoba se odvíjí od konkrétního člověka/klanu. Lze s tím naložit v podstatě jakkoliv.

A i uvnitř klanu bude nahlížení na Frumi jiný. Tenhle skřet věří jen svojí šavli, tenhle věří tomu, co říká šaman, tenhle je pověrčivej, a tak se před bitvou pokloní k bůhvíkomu, tenhle má nějakou svou osobní přisprostlou pseudomodlitbu, kterou odříká před tím, než kořisti uřízne hlavu, aby poctil třeba ducha země.
Např. ty sošky můžou mít naprosto konkrétní tvar (soška skřeta se třemi hlavami a lukem), takže každej bude mít jinou, i když ta idea je sdílená. Koneckonců, je to v podstatě lidová tvořivost, záleží jen na vás, jakou má "váš skřet" zručnost a představivost při vytváření svejch osobních fetiší.

Osobně si myslím, že to "šamanský náboženství" bude pro naše postavy vždycky reálný. To nemusíme řešit - protože u náboženství nikdy nezáleží na tom, jestli to božstvo skutečně je, ale jestli v něj někdo věří. Třeba je to fakt, kterej se projevuje ve skřetím světě, a třeba je to jen nějakej výmysl zhulenejch šamanů, kteří analyticky zhodnotí situaci a správně předpoví výsledek bitvy, nebo podle mraků poznají, že bude pršet, a všem tvrdí, že jim to vnukli Frumi.

Btw, šamani, kteří se zdělají nějakým svinstvem, budou mít vize, ve kterých vždycky uvidí Frumi, ať už tam uvidí cokoliv. Resp. si jakoukoliv svou sjetou vizi interpretují v tom kontextu.

(Sorry zas za wall of text, která nikoho nezajímá) IMHO je vytvoření tohoto "božstva" pro skřety super nápad a jeho výskyt u nich je více než pravděpodobný (pokud by samozřejmě byli) ::P My jsme se od tohohle typu víry už vzdálili, ale jak je známo, lidi v ohrožení života uvěřej v cokoliv. Proto si myslím, že za předpokladu, že pro skřeta je smrt denní realitou, bude se uchylovat k různým druhům primitivního uctívání, "co kdyby náhodou," a bude mít různý osobní i odkoukaný rituály. A po každým přežitým střetu ho bude hlodat, jestli smrtící ránu odklonil svými silami, nebo mu někdo pomohl.

_________________
*sniff* *sniff* grrr... Yshara , kalaus klanu Taarbami
Sledujte RakTaarbami na FB!
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mocní Frumi
PříspěvekNapsal: úte 03. pro 2013 9:25:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 27. čer 2010 22:26:27
Příspěvky: 7
Jste schopni mi někdo říct, kde se vlastně slovo Frumi vzalo? Nepochází od někoho, kdo měl vztah k severským jazykům? Já jen jestli si zase vymýšlím nějakou lidovou etymologii nebo moje dojmy můžou mít nějaký reálný základ...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz