BOT - Skřetí a trolí svět





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Výpravy snů
PříspěvekNapsal: stř 26. lis 2008 14:22:24 
Offline
Uruki Agh Trolli
Uživatelský avatar

Registrován: stř 27. srp 2008 16:59:29
Příspěvky: 117
Bydliště: Prostějov
Sepsal jsem svůj prožitek ze společného výletu na houby (na ty jedlé do smaženic a omáček) a hledal jsem téma, kam by se hodilo zařadit. Myslím, že se hodí nové, tak sem dávejte i vy své prožitky ať je můžeme sdílet.

_________________
BURZUM KUL ASH

viewtopic.php?f=5&t=103


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Výprava do lesů mnoha bitev
PříspěvekNapsal: stř 26. lis 2008 14:24:10 
Offline
Uruki Agh Trolli
Uživatelský avatar

Registrován: stř 27. srp 2008 16:59:29
Příspěvky: 117
Bydliště: Prostějov
Bylo chmurné odpolene kdy jsme vyrazili na výlet za novým poznáním ...

Na pomezí luk lidí a lesů mnoha bitev jsme u cesty, která se dolů údolím vlnila jako obrovský had, nechali náš povoz. Připraveni jít, přesto v očekávání co může přijít. První sněhové vločky od doby mnoha slunce nám připomněli že zima nás už brzy bude zase trápit svými ostrými prsty. Stále jsem cítil místo kde jsem ještě nedávno měl zub a tupá bolest mě držela v přítomnosti. Byla už zima ale slunce stále dokázalo potrápit zrak svými dlouhými paprsky pronikajícími temnotou věčnosti.
Rituál byl krátký ale plný inspirace. Pomalu jsme se začali rozvíjet jako křídla draků kteří z oblohy posílali blesky a prohledávali jsme les. Udali jsme si směr ale nechali se vést duchem.
Svet se najednou začínal měnit, síla rituálu se počínala projevovat. Stoupali jsme podél řad vojáků na vrchol kopce, kde jsem už z dálky viděl mýtinu mezi kameny a vysokými stromy, které zastiňovali mýsto s ohništěm. To místo bylo silné. Od ohně bylo vidět spousta dalších ležení v okolí. Celý les byl jako živý.
Vydali jsme se na severovýchod a cestou si nabrali trochu jídla. Na pití byla jen ochucená pálenka a trocha vody. Prošli jsme lesem a já si pořídil zbraň kterou mi nabídla příroda sama. Pak jsme se v mlází dostali do linie nepřátel. Šel jsem stále vpřed, mé nohy vnímali povrch listím zapadených kamenů, kořenů a hlíny jako nikdy předtím a moje ruce se oháněli zbraní a neustále ůtočili na končetiny a těla protivníků kteří mě míjeli ve strnulosti před přicházejícím koncem. Moje tělo bylo uvolněné, ale přesto jakoby vnitřně napjaté čekající a dychtící po dalším pohybu, který přicházel jako v dešti kapka za kapkou. Všechny údery a seky jako bych nedělal ani já sám.
Pak se krajina změnila a já se ohlížel jako ve snu a hleděl na místa kde život se smrtí tvořil tanec života.
Před námi byl další les kde vlhkost a spousta temných stínů jako by těžce vzpomínala na dobu dávno minulou. Duch toho lesa nás vzal sebou a já viděl jak se na zemi v loužích lepkavé rudé a černé válí zbytky všech stvoření. I já jsem v tom lese umřel a jako oblak záměru jsem plul po vzpomínkách. Mokřady jako by nekončili, ale jejich síla nás nezastavila. Začali jsme stoupat a moje tělo se spojilo s myslí a zbraň kterou jsem stále držel v ruce se stala opět přírodou se spoustou nových možností. Stala se přítomností a každým dalším okamžikem. Hrál jsem si s lesem. Už nebylo kam se hnát, nebylo třeba přežít, stačilo si hrát.
Ještě jsme zahlédli místo s ohništěm a jeho sílu v kraji. Mokřady zmizeli v minulosti a před náma byl les pokrytý spadeným listím. Vraceli jsme se k povozu a cestě zpátky do našich chýší a brlohů. Bylo třeba se posilnit na večerní oslavy. Bylo na co vzpomínat a bylo třeba vše předat dál ...

_________________
BURZUM KUL ASH

viewtopic.php?f=5&t=103


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výpravy snů
PříspěvekNapsal: stř 26. lis 2008 16:55:39 
Offline

Registrován: čtv 04. zář 2008 14:34:01
Příspěvky: 14
Bydliště: Prostějov
A tohle je můj postřeh ze stejné akce . . .

Toho sychravého podzimního rána jsme provedli rychlý bojový rituál
a bohové nám požehnali prvníma sněhovýma vločkama. Nedočkavá
armáda se v okamžiku rozběhla proti nepříteli sešikovanému na
protějším kopci. Já vyšla rozvážnou chůzí jako poslední, až
poté, co jsem se opravdu přesvědčila, že jsou nám bohové nakloněni.
Ostatně bojová vřava není nic pro mě.
Vlna našich odvážných válečníků smetla nepřítele a já kráčím
bitevním polem.
Zakopávám o mrtvoly a padám na zem nasáklou krví. Uzdravuji lehká
zranění a těm, kterým už pomoci nemohu, alespoň udávám směr
k věčné temnotě, ze které se znovu zrodí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výpravy snů
PříspěvekNapsal: čtv 27. lis 2008 22:28:02 
Offline
hoqatar (tahoun)
Uživatelský avatar

Registrován: pát 25. črc 2008 15:26:11
Příspěvky: 480
Výborná slova. Mají sílu a směr, jejich zvuk dlouho neznaikne.

_________________
... otisky šlépějí Raiashových nohou na BOTu ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výpravy snů
PříspěvekNapsal: úte 07. dub 2009 14:49:59 
Offline
Uruki Agh Trolli
Uživatelský avatar

Registrován: stř 27. srp 2008 16:59:29
Příspěvky: 117
Bydliště: Prostějov
Nick Cave - A uzřela oslice anděla (citát z překladu)

Tři slizký braši krkavci kroužej’ jeden za druhým po promodralý rozbouřený obloze a vyřezávaj’ do odulejch mračen hustýho čmoudu temný prstence.

Ta puklice nad údolím byla pořádně dlouho modrá a průzračná, ale teď, panebože, vyvádí jako splašená. Z místa, kde ležím, vypadaj’ ty mraky jako prehistorický ještěři, blejou obrovský beztvarý bestie, co se tam nahoře normálně akorát stáčej’ do klubíček a chcípou.

A ty krkavci – pořád tu poletujou, kroužej’, furt blíž – ještě blíž – blíž ke mně.

Tyhle úlisný krkavci ’sou ptáci smrti. Měl ’sem je v patách celej život. Teprv teď je můžu chytit a vcucnout do sebe. Očima.

_________________
BURZUM KUL ASH

viewtopic.php?f=5&t=103


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz