BOT - Skřetí a trolí svět





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Teoretizovani nad pribehy a krutosti sveta
PříspěvekNapsal: pát 09. led 2009 2:27:29 
Offline
girmus (slídil)
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 31. črc 2008 15:19:59
Příspěvky: 126
Bydliště: Krnov/Liberec/Guelph
Pratele, stvury i nestvury BOTu,
ctu pribehy i legendy, prichazite k ohnum a predstavujete se - a zarazi me jeden spolecny rys. Az na vyjimky jste osireli, idealne byl vybit cely vas klan.

Muj pribeh? Zatim nenapsany, lec dekuji za optani, matka se ma dobre, chysta se pristi tyden na lov, a otec - pravda, trapi ho stare zraneni a revma ho take nesetri, ale daleko je jeste doba, kdy by myslel na setkani s duchy. Nas klan je silny, jiste, byly potycky s jinymi klany, byly valky, ale copak jsme nejaka jelita, abysme se nechali z niceho nic prekvapit a vybit jako jehnata?

Prosim, zamyslete se nad svetem, ze ktereho pochazite. Nebo se mnou nesouhlaste. Obhajujte, ale nesnazte se tvrdit, ze jedine z socialne naruseneho prostredi muze vzejit valecnik. Dle meho tento dramaticky obrat uzivate jen proto, abyste vzbudili litost nad chudackem mladetem a nasledne obdiv nad chudackem mladetem, co to vsechno prezilo a hrdinne se pomstilo. To je klise, vazeni, tomu za a nikdo neuveri, za be pred tim nesedne na zadek, nemluve o tom, ze jenom ve svych pribezich zabijite vice pratel nez nepratel!

_________________
mel


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Teoretizovani nad pribehy a krutosti sveta
PříspěvekNapsal: pát 09. led 2009 10:36:36 
Offline
hoqatar (tahoun)
Uživatelský avatar

Registrován: pát 25. črc 2008 15:26:11
Příspěvky: 480
Melian píše:
Pratele, stvury i nestvury BOTu,
ctu pribehy i legendy, prichazite k ohnum a predstavujete se - a zarazi me jeden spolecny rys. Az na vyjimky jste osireli, idealne byl vybit cely vas klan.

Muj pribeh? Zatim nenapsany, lec dekuji za optani, matka se ma dobre, chysta se pristi tyden na lov, a otec - pravda, trapi ho stare zraneni a revma ho take nesetri, ale daleko je jeste doba, kdy by myslel na setkani s duchy. Nas klan je silny, jiste, byly potycky s jinymi klany, byly valky, ale copak jsme nejaka jelita, abysme se nechali z niceho nic prekvapit a vybit jako jehnata?

Prosim, zamyslete se nad svetem, ze ktereho pochazite. Nebo se mnou nesouhlaste. Obhajujte, ale nesnazte se tvrdit, ze jedine z socialne naruseneho prostredi muze vzejit valecnik. Dle meho tento dramaticky obrat uzivate jen proto, abyste vzbudili litost nad chudackem mladetem a nasledne obdiv nad chudackem mladetem, co to vsechno prezilo a hrdinne se pomstilo. To je klise, vazeni, tomu za a nikdo neuveri, za be pred tim nesedne na zadek, nemluve o tom, ze jenom ve svych pribezich zabijite vice pratel nez nepratel!


Hmm, pripadne mi, ze nevis z jakeho stavu a mista skreti spolecnosti spousta techhle pribehu vychazi. Moje predstava je takova, ze jelikoz se v bitvach setkavame s protivniky - lidmi, elfi , trpasliky, jsme v tzv. valecne zone. A jak pise Tolkien Xkrat po sobe to skreti schytali a dostali na prdel tak, ze byli malem vyhlazeni.

Napriklad Snaga vychazi z obdobi tesne po padu temneho pana (je jedno ktereho), kdy byli jeho otroci pronasledovani. A tak tomyslim vidi vetsina BOTu.

Samozrejme existuji teorie a zkazky, ze skrety nestvoril nejaky temny pan, ale nekde na vychode je skreti rise, ze ktere vlastne vsichni pochazime. Ale tak daleko moje kroky nikdy nevedly. Verim ale, ze urcite spousta skretu z rise zije dobre a pred nikym, krom sebe sameho a ostatnich kmenu, nemusi prchat....

_________________
... otisky šlépějí Raiashových nohou na BOTu ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Teoretizovani nad pribehy a krutosti sveta
PříspěvekNapsal: pát 09. led 2009 13:31:57 
Offline
hoqatar (tahoun)
Uživatelský avatar

Registrován: sob 02. srp 2008 23:55:44
Příspěvky: 467
Bydliště: NBK
Já jsem celý život pronásledován,jako vyhnanec,původně jsem byl někdo jiný ale tato stránka byla již dávno přečtena a spálena v jámách Minas Morgul kde jsem byl stvořen,nenávidím své stvořitele,nenávidím sebe a nenávidím všechno!Pár bytostí kolem mě měli stejný osud,šli se mnou do války a také byli dohnáni k útesu kde nás dlouhá kopí dohnala k zoufalému skoku a následnému pádu.Přežili jsme,ale nevrátily zpět k můčení a otrovtví.Šli jsme do vzdálených krajů, až jsme narazily na úpatí temných zamlžených hor.
Zde jako dezertéři a vyhnanci jsme zůstaly a založily silný svobodný klan,nenáviděny lidmy,elfy,trpaslíky i skřety a okem.Avšak oko k nám často vyslalo posly a my vyhověly za zásoby jídla,zbraní a zbrojí.Není divu,jsme divocí a svobodní a proto také mnohem nebezpečnější než otroci,stále mi vězí v hlavě proč nás vlastně Sauron nezničil,možná by ho to vyšlo příliš draho v následující válce nebo prostě jen vyčkává na vhodný okamžik,my však budem připraveni. ::houwgh

_________________
S neutichajícím hladem a žízní,ženoucí se černou nocí...Noxfera.. viewtopic.php?f=5&t=71


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Teoretizovani nad pribehy a krutosti sveta
PříspěvekNapsal: pát 09. led 2009 14:12:10 
Offline
hoqatar (tahoun)
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 20. lis 2008 16:57:56
Příspěvky: 379
Bydliště: Pardubice
Melian, zřejmě narážíš na můj příběh, ale já přece neuvedl že nemám rodiče, nebo že jsou mrtví. Já o nich prostě nic nevím. Všichni skřeti pocházející přibližně z tohoto "období" byli přivoláni sauronovou či morgothovou vůlí do Mordoru, aby bojovali v obrovské armádě proti "bílé straně". Mám dojem, že jsem četl, že skřetí mysl byla v těch dobách plně ovládána Sauronem. Tudíž si toho po tomto "zážitku" asi moc nepamatují a u mě to je zrovna doba před odchodem.
No a co se týče vybití klanu, co jiného se asi mohlo dít před tím, než jsem osaměl? A já i ve zkutečnosti jsem "sám" a hledám/snažím se založit klan. Kdybych znal rodiče, tak nemůžu sám hledat/zakládat klan, protože bych asi byl v klanu u nich. A pomsta? To je přece jedna ze základních vlastností skřetů. Ale možná se pletu.
Jinak souhlasím s tím, co psal Raia.

_________________
Kryštof Gundkaal
Karn-Skoir


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Teoretizovani nad pribehy a krutosti sveta
PříspěvekNapsal: pát 09. led 2009 16:20:50 
Offline
girmus (slídil)
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 31. črc 2008 15:19:59
Příspěvky: 126
Bydliště: Krnov/Liberec/Guelph
Je jedno, jestli jste se vylihli nebo narodili, ale shodli jsme se uz tady nekde, ze existuji klany ci nejake podobne (statotvorne) skupiny. Je mozne, aby kazdy z nas byl prezivsim z dane vymlacene skupiny? Je mozne, ze to dane skupiny x-krat schytaly a x-krat byly temer vyhubeny. A z kterych der pak vylezli novi culibrci? Jsme vsichni ti "stari culibrci, co prezili"?

Chci jen upozornit, ze se motame v kruzich. Muze byt cela rasa rasou vyhnancu? No jiste, ale pak na tom neni nic divneho, je z toho najednou standard.

Neberte si to jako kritiku prave vaseho pribehu, do akademicke diskuse neni dobre brat emoce a vztahovacnost, ale kriticke mysleni a otevrenost.

_________________
mel


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Teoretizovani nad pribehy a krutosti sveta
PříspěvekNapsal: ned 11. led 2009 21:41:48 
Offline
hoqatar (tahoun)
Uživatelský avatar

Registrován: pon 28. črc 2008 0:02:09
Příspěvky: 381
tak to se dostáváme trochu do hloubky, což je fajn..

podlě mě skřeti (takoví jako dělám třeba já, ostatním nechci nic nutit) nemají žádný morální zásady ohledně rodiny, ani gen rodiny nemají..v penisu kost a ženská 4 bradavky....skřítě dopije mlíko z pokroucenýho prsu, skřetice s nim hodí o skálu a jde smyslnit jinam popřípadě žrát nějaký maso k ohni..


a můj příběh a vpodstatě i tohle pojetí vychází z mýho života, kdy jsem bez rodičů (víceméně spokojeně) od 16ti let, matka je doopravdy trochu čarodejnice a narodila jsem se v čínským znamení drak a hodně k drakům tíhnu (toť melodrama, zpátky ke skřetům ::D )

neumím si představit tu hnusnou obludu jak ráno vstane a další stejně hnusný obludě dělá kávu s mlíkem (ano, nadnáším, sorry) nebo cokoliv..kdyby něco, tak chlap skřetici praští hlavou do prázdnýho kotlíku a jde nasraně do svý špinavý díry, kde sebou pohodlně plácne na kožešiny a ožírá kus masa..nebo sní co byli v kotlíku a plácne s ní někam jinam a jde najedenej do svý ďoury (což mu nebrání v dalším ožírání kostí s masem...) ::D

a stále se velmi zastávám klanů, ač to může znít jako protimluv..klan je seskupení bojovníků, šamanů (starší kusy většinou nepřežívaj boje, myslela bych, to je jedno)+nějaký ty ženský....nejlepší příklad je asi lví smečka, která nefunguje vícegenračně (kvůli žárlivosti ohledně reprodukce, kdy si lev vybírá překvapivě mladší samice než starší :-) ), ale je to pořád tlupa..tlupa zabijáků, který se společně válej někde pod stromem a společně vražděj....

_________________
Nardur Gorthbork.......


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Teoretizovani nad pribehy a krutosti sveta
PříspěvekNapsal: pon 12. led 2009 17:42:10 
Offline
hoqatar (tahoun)
Uživatelský avatar

Registrován: pon 03. lis 2008 21:03:17
Příspěvky: 623
Bydliště: Jih!
Nic proti ale tvoje pojeti skreti rodiny mi pride az zas trochu prehnany, spis nez u skretu mi to pride jako pravek... Uz se tu sot resilo ze skreti nejsou neandrtalci ale vynikajici zbrojiri technici apod. a to mi nejde do palice spolu s tou tvoji teorii ze porodi, odhodi, konec... skreti jsou ve vsech ohledech myslici narod nezaostavajici za jinymi a az ttakhle bych to neprehanel... je fakt ze tohle je naprosto subjektivni vec.. to si muze kazdej vzit jak chce.. ja to proste beru podobne jako ty akorat ne v ttak krutym meritku...

Jinak v penisu kost a zenska ctyri bradavky je dost dobry slovni spojeni ::ano

_________________
Erlish Ukrumar - ushatar ghaara rak Matuga Sorr

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Teoretizovani nad pribehy a krutosti sveta
PříspěvekNapsal: pon 12. led 2009 18:53:06 
Offline
hoqatar (tahoun)
Uživatelský avatar

Registrován: úte 25. lis 2008 15:57:19
Příspěvky: 866
myslím,že nemáš pravdu Erlishi.Myslím,že skřeti nejsou stejně dobří jako ostatní národy-myslím,že je mnohem převyšují ve všech ohledech.
A Nardur,tvé pojetí skřetů se mi také moc nelíbí,ale jak říkáš,nikomu je necpeš.Já chápu skřety trochu jinak.Kdo znáte Warhammer,sága zabíječů...tam se vyskytují skaveni(nevím jestli i v jiných WH),to jsou podle mně dobří skřeti-věčná rivalita,bez vůdce se akorát hádaj,kdo bude velet,kdo co dostane atd.

_________________
Obrázek
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Teoretizovani nad pribehy a krutosti sveta
PříspěvekNapsal: pon 12. led 2009 19:52:19 
Offline
hoqatar (tahoun)
Uživatelský avatar

Registrován: pon 28. črc 2008 0:02:09
Příspěvky: 381
je to zvláštní a vpodstatě super, jak v takhle malym složení lidí se může vyskytnout tolik odlišnejch názorů na jednu jedinou věc...

nicméně, nevzdalujte se od jediných (a žalostně nepočetných) základů, který od tolkiena máme.....

takže já se těším na vaše pojetí skřetů a vašich rodinných lágrů, šamanismu a podobně, založených na vaší náklonnosti k civilizovanosti skřetů ::ano už aby byla sezóna a já to všechno viděla ::)

_________________
Nardur Gorthbork.......


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Teoretizovani nad pribehy a krutosti sveta
PříspěvekNapsal: pon 12. led 2009 20:24:30 
Offline
hoqatar (tahoun)
Uživatelský avatar

Registrován: sob 02. srp 2008 23:55:44
Příspěvky: 467
Bydliště: NBK
Já osobně bych se nedokázal nikdy vžít do někoho kdo by kvuli kusu masa podřízl svého druha,Noxfera jsou svobodní skřeti u kterých se díky nezávislosti vyvynuli i ty lepší vlastnosti jako přátelství.Ovšem stejně jejich zábava je zabíjení a drancování.

_________________
S neutichajícím hladem a žízní,ženoucí se černou nocí...Noxfera.. viewtopic.php?f=5&t=71


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz