BOT - Skřetí a trolí svět





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: nápoje
PříspěvekNapsal: čtv 18. pro 2008 21:53:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 15. zář 2008 14:05:55
Příspěvky: 3
Bydliště: Ostrava
Návod na goblinovici:
0,5 l Rum tuzemský(lépe Božkov nebo obdobný, ne český pes a jiné vybrané značky)
0,5 l Zelená(čím víc voltů tím lépe)
muškátový ořech 25 g
zázvor - podle chuti, ale čím více tím lépe
jakékoli další koření typu badyán, hřebíček, kardamon, cokoli je doma

Rum a zelenou slijeme do jedné lahve a nasypeme koření. Poté necháme alespoň 48 h odležet(pokud lze tak v teple, ideálně za komínem). Pak se zcedí koření a můžeme podávat v libovolném množství, lze pít studenou i ohřátou. Dobrou chuť a mnoho veselých zážitků při pití tohoto nápoje vám přejí gobini.

_________________

Da Ghoblin
Goblinzzz of Moryja


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nápoje
PříspěvekNapsal: pon 15. čer 2009 14:40:33 
Offline
girmus (slídil)

Registrován: ned 02. lis 2008 23:09:40
Příspěvky: 70
láká mě zkusit vyrobit tohle http://www.os-midgard.info/viking/recepty/OML.php ale nevim kde bych sehnal ten líh. Nevíte někdo?

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nápoje
PříspěvekNapsal: ned 28. čer 2009 20:49:34 
Offline
girmus (slídil)
Uživatelský avatar

Registrován: pon 29. zář 2008 8:23:06
Příspěvky: 100
Bydliště: Brno
R4D4R píše:
láká mě zkusit vyrobit tohle http://www.os-midgard.info/viking/recepty/OML.php ale nevim kde bych sehnal ten líh. Nevíte někdo?

tož milé děti to je taková ořechovka podle jiného receptu než se to dělá u nás.
titul teda este nemam ale z odbornych predmetu sem mel na statnice 2ku tazge mi dovolte abych vas jako skorotitulovany farmaceut poucil o lihu v lekarne. a vyvedl vás z vasich běžných omylů. ::] v lékárně máme lihů nekolik, začneme od nejsilnějšího. Spiritus 95% je nejsilnější líh v lékárně a nejsu si jistej jesli se volně prodává ale možná jo. těch 5% co mu chybí do 100% je voda. pít se asi dá, osobně sem to nezkoušel, žádný příměsi "aby se to nedalo pít" tam nejsou. Dále je tu Spiritus Concentratus, ten obsahuje 85% alkoholu a taky se dá pít ::beer ale je docela vostrej ::] ::ano ale v lékárně vám ho prodají pokud to nejsou zmrdi. pak je tu jeste Spiritus Dilutus (zředěný) který ma 60% ten se taky dá pít a uz je to takovy vcelku normální ::] jen ty ceny jsou trochu vyšší, holt farmaceutická čistota.
dále je spousta různých lihů který se pít nedají jako lihobenzín, Hebrův líh se sírou, Hoffmanské kapky (s etherem), Salicilový líh a tak ty NEJSOU určený na pití.
a ted zpět k tomu receptu. lihem je myšlena pálenka. Slivka, kalvádos, meruňa, cokoliv, nemusí to být nejaká extra dobrá
a u nás se ta ořechovka připravuje dvoustupňovou macerací, tzn. vezmu ještě zelený vlašský ořechy, nejlépe touhle dobou nebo este tak za 14dní, rozkrájím je na čtvrtky a nahážu do širokohrdlé sklínky, můžu přidat ty kořeníčka jesli chcu, a zaleju pálenkou a zadělám a nechám to 2 tydny stát. občas s tím můžu zakvedlat. po 2 týdnech sleju kořalku a naleju nový množství kořalky a zase nechám 2 týdny. pak sleju i tu druhou kořalku, gdyz to chcu mít fakt kvalitní tak to přefiltruju přez plátno, a obě frakce vyluhovyný kořalky smíchám, přisladím medem.

_________________
"Why don`t you try peeling of your skin?"
Fořťák Gurtugash bagathrular ghaara Snaga rak


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nápoje
PříspěvekNapsal: pát 28. srp 2009 2:05:48 
Offline

Registrován: čtv 15. led 2009 22:40:38
Příspěvky: 17
Bydliště: Teplice
U nás u Grondskejch vohňů se chlastá Vílí krev a co že to je?
Návod je snad nejjednodušší co může bejt.
1díl (libovolné množství) Absinthu čim silnější tim lepčejší
1 díl (stejnej poměr) Zelený platí co u absinthu, čim islnější tim lepší

Všechno ( je toho hodně ) slejt dohromady, promíchat a pak se propít do rána.

Fajnšmekři můžou dovylepšit kořením, ale krom máty nebo petržele si v tom nic jinýho představit nedovedu, a protože život je krátkej náš klan se nějakym přidávánim bylinek následnou macerací a přecezovánim nezabejvá a pojem to čistě slitý.

Poměr absinth/zelená se může lišit 1:1 je optimál, mi děláme víc absinthoví.

Ještě jedno varování, tohle se pije a pije a pak se probudíte, tak bacha na to je v tom prostě magická vílí krev. :-)

_________________
Odvaha nanovo zahoří, protože kuráž může být živena vztekem tak, jako plamen je živen stéblem a zahoří jasně, byť na kratičkou chvíli.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nápoje
PříspěvekNapsal: pát 28. srp 2009 13:29:27 
Offline
Uruki Agh Trolli
Uživatelský avatar

Registrován: stř 27. srp 2008 16:59:29
Příspěvky: 117
Bydliště: Prostějov
Thóradin píše:
znehodnocení absinthu ::D


Pokud do toho lijou Absinth z Prostějovské palírny u Zelenýho stromu, tak je to docela jedno.
------
Podělím se s nápojem teplým, lahodným a sladkým, se kterým se dá také propít do rána a navíc po tom nebolí hlava ani žaludek, bo se tam dávají jen ty nejlepčí suroviny.

snad každý z nás zná grog ... takže jen místo rumu slivovice (či podobný lahodný domácí destilát) ale sladit zásadně medem nebo třtinovým cukrem. Celý nápoj to zjemní a dá mu to krásnou barvu.
Rozumný poměr je 1:3 a dost medu. Dá se přidat plátek citrónu nebo pomeranče (k meruňkovicím, ...)

Dobrou chuť...

_________________
BURZUM KUL ASH

viewtopic.php?f=5&t=103


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nápoje
PříspěvekNapsal: pon 31. srp 2009 19:31:10 
Offline
girmus (slídil)
Uživatelský avatar

Registrován: pon 29. zář 2008 8:23:06
Příspěvky: 100
Bydliště: Brno
s tim absintem, ja nevim, uz sem ho vypil docela dost, Šebora http://www.bairnsfather.net/, i domaciho, což bylo totalni zlo, 5litrovka narvana pelynkem pravym, Artemisia absintium
Obrázek
a 2 mesíce zalitá 60kou kořalkou, bylo to nejvíc hořký co sem gdy pil, výborný.
A jedinej dojem co z toho mám byl ten že sem potom měl vždycky hroznej hlad, a ráno mě nebylo blbě jako z ožrání, pokud poslední panák co sem si večer dal bylo tohle svinstvo.
na nejaky halucinace, nebo stavy z pelynku nevěřím. možná tak zničený játra



ALE jinak nejhustější longdrink z absintu je Electrobondage - Absint se Shockem ::beer ::ano ::@ ::| ::| ::| ::| ::santa ::santa ::] ::] ::D ::D ::D ::P

_________________
"Why don`t you try peeling of your skin?"
Fořťák Gurtugash bagathrular ghaara Snaga rak


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nápoje
PříspěvekNapsal: ned 24. led 2010 22:18:09 
Offline
hoqatar (tahoun)
Uživatelský avatar

Registrován: ned 27. črc 2008 22:02:30
Příspěvky: 440
Bydliště: Bot
dej si hoooodně silnej puerh posledně jsem nespal celou noc a viděl i slyše trávu růst frumi mluvit a stíny běhat

_________________
Kaal-ishi ghaash-ob. Shrakhat frumi. Gashnat frumi-sha.

S bělovlasým v zádech


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nápoje
PříspěvekNapsal: ned 24. led 2010 22:46:47 
Offline
hoqatar (tahoun)
Uživatelský avatar

Registrován: pon 28. črc 2008 0:02:09
Příspěvky: 381
maté je samozřejmě čaj a je fakt životabudič
stejně tak ctiborem zmíněnej pu-erh, ale volte černej pu-erh, nabíjí víc ! .-)
oboje silně doporučuju a je to zdravější než spousta jinejch věcí

_________________
Nardur Gorthbork.......


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nápoje
PříspěvekNapsal: pon 25. led 2010 15:58:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 19. led 2010 20:44:59
Příspěvky: 17
Nazg píše:
.... kde pak ten puerh seženu???a co je to zač???


Puerh/ Pu-erh je čínský čaj z oblasti Jün-nan, myslím... Jmenuje se tak i rostlinka a dokonce snad i část oblasti Jün-nanu
Je černý, zelený a bílý (u čajů platí pravidlo, že čím je černější čaj, tím víc tě nabije energií) a měl by se dát sehnat ve většině čajovnách nebo prodejen čajů (většinou bývá sypaný - v sáčkách jsem se s ním ještě nesetkala...)

A nejen že nabije bytost energií, ale také uklidňuje trávení a zažívání, je dobré ho pít i při těžké chřipce, protože prý obsahuje něco jako antibiotika.
Zase se ale na druhou stranu traduje, že je dobré jíst a pít plodiny z okolí, ve kterém žijeme a že to nejvíce pomáhá.... Poslední dobou se tahle teorie docela často rozšiřuje, ale kdo ví... ::houwgh

_________________
FARMAK
Obrázek
Frumi ataarat - gur ataarub. Farmak

(nářečí klanu Taarbami)


Naposledy upravil Farmak dne pon 25. led 2010 17:46:43, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nápoje
PříspěvekNapsal: pon 25. led 2010 17:16:11 
Offline
girmus (slídil)
Uživatelský avatar

Registrován: pon 29. pro 2008 19:15:04
Příspěvky: 251
Bydliště: Tábor
tady jsem našel nějakou internetovou prodejnu http://www.herb.cz/puerh-caj-cinskych-cisaru-p-547/

s tou myšlenkou vyrobit nějakej skřetí energickej dryják jsem si nazgu taky pohrával, ale moc se mi nevedlo kdyby jsem ty moje výtvora pil tak by mi to skrátilo pobyt na zemi tak o 10 let ::ano ::ano ::D tak jsem se nato .... no však víte co ::X

_________________
mě nelze charakterizovat....prostě Dargum.
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz