BOT - Skřetí a trolí svět





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Sušené maso
PříspěvekNapsal: ned 12. dub 2009 22:25:02 
Offline
hoqatar (tahoun)
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 31. črc 2008 13:34:26
Příspěvky: 360
Je to velmi užitečná a chutná potravina, na Brodech (snad) sklidila veliký úspěch, tak sem hodím recept, který jsem vyhledal na internetu. http://www.recepty.cz/recept.asp?id_receptu=JNDOFRPOO3&id_kategorie=JNLMMNO3
osobně bych dal míň pepře, ale to už je na každém, jakou má chuť. Ještě bych poradil maso, před tím než ho naložíte, zabalit do potravinářské folie a zmrazit, počkat až trochu rozmrzne a nakrájet na kráječi. Plátky jsou potom hezčí. Jinak já jsem to maso sušil v sušičce na ovoce a plátky jsem udělal tlusté 5 mm.

_________________
Boldar KRUX ghaara

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sušené maso
PříspěvekNapsal: pon 13. dub 2009 23:59:40 
Offline
girmus (slídil)
Uživatelský avatar

Registrován: úte 29. črc 2008 19:24:31
Příspěvky: 208
Bydliště: Bílovice nad Svitavou
a v neposlední řadě to dobře vypadá a vozit se to dá bezproblémů v hadrovým pytlíku...

_________________
Loqo von Snaga


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sušené maso
PříspěvekNapsal: úte 14. dub 2009 12:46:26 
Offline
girmus (slídil)
Uživatelský avatar

Registrován: stř 13. srp 2008 10:25:32
Příspěvky: 60
skutecne vyborny napad...akorat devet hodin provozu trouby, to se domacimu nebude libit.

_________________
Amul hiilal


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sušené maso
PříspěvekNapsal: čtv 30. dub 2009 16:14:16 
Offline
hoqatar (tahoun)
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 20. lis 2008 16:57:56
Příspěvky: 379
Bydliště: Pardubice
Cituji z Livinghistory.cz:
Pozn.: Je to fakt dobrý ::ano

Citace:
Perfektní recepty od jednoho Vikinga z Polska:

Sušené maso
čisté hovězí maso nařežeš na plátky o tlouštce 3-5mm a rozvěsíš na sušení jako když sušíš houby - suché
místo. Nesušit v elektrycké sušce. Po týdnu, když plátek můžeš zlomit v ruce, meleš maso v strojku, kde je
sítko s otvory 1cm, do semletého masa dodej sádlo(tuk), aby se maso dalo slepit po stisknutí v ruce, ořechy, sušené
ovoce , sůl, koření dodej podle vlastní chuti.

Sušený sýr
mléko, nejlépe od krávy a když z obchodu tak nepasteryzované postavíš na teplém místě, aby skyslo. Pak ho ohříváš,
ale nesmí vřít, pak scedíš tvaroh, přidáš sůl kamennou, česnek případně nějaké koření dle tvé
chuti, rozmícháš a vložíš do pytlíku, rozmačkáš mezi prkénky( nejspíš aby byl zbaven ještě syrovátky,
pozor mačkat až po dodání ingrediencí), tvaroh vkládáš do pytlíku v takovém množství, aby sýr po zmačknutí
měl velikosti dlaně a tlustý jak dvě dlaně na sobě. Po 2 dnech vyjmeš sýr sýr z pytlíku a dáváš na suché
místo, kde sýr trochu seschne 1-2dny, kdy ho mažeš smetanou a jemně posolíš . Mazání a posolení provádíš
2-3x.

_________________
Kryštof Gundkaal
Karn-Skoir


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sušené maso
PříspěvekNapsal: pon 18. kvě 2009 15:06:32 
Offline
girmus (slídil)
Uživatelský avatar

Registrován: pon 29. zář 2008 8:23:06
Příspěvky: 100
Bydliště: Brno
Kryštof píše:
Cituji z Livinghistory.cz:

Sušený sýr
mléko, nejlépe od krávy a když z obchodu tak nepasteryzované postavíš na teplém místě, aby skyslo. Pak ho ohříváš,
ale nesmí vřít, pak scedíš tvaroh, přidáš sůl kamennou, česnek případně nějaké koření dle tvé
chuti, rozmícháš a vložíš do pytlíku, rozmačkáš mezi prkénky( nejspíš aby byl zbaven ještě syrovátky,
pozor mačkat až po dodání ingrediencí), tvaroh vkládáš do pytlíku v takovém množství, aby sýr po zmačknutí
měl velikosti dlaně a tlustý jak dvě dlaně na sobě. Po 2 dnech vyjmeš sýr sýr z pytlíku a dáváš na suché
místo, kde sýr trochu seschne 1-2dny, kdy ho mažeš smetanou a jemně posolíš . Mazání a posolení provádíš
2-3x.

to me pripomina mongolsky arul, to je takova mongolska žvýkacií zábava, jinak sušený tvaroh/sýr
mongolka vezme mlíko ale nevim jesli ho nechava zkysnout, myslim ze ne, a dlouho ho ohriva, ale nevari
Obrázek
potom je tajemna faze kterou sem nevidel ale konci to tak ze zabaleny do platna, syr polozi mezi desky a cely to da pod kolo vozu aby se vylisovala syrovatka
kraji bochnik mekkeho syra nití aby vznikly asi 2cm tlustý plátky
ty nasledne suší na roštu za jurtou
Obrázek
Obrázek
pokud prijede hloupy evropan neznaly mongolskych pochoutek a snazí se kousek ukousnout, vyláme si zuby, poučí se od mongolskych detí a žužlá kostičku dokud nezmekne

_________________
"Why don`t you try peeling of your skin?"
Fořťák Gurtugash bagathrular ghaara Snaga rak


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sušené maso
PříspěvekNapsal: stř 24. úno 2010 11:59:41 
Offline
girmus (slídil)
Uživatelský avatar

Registrován: stř 13. srp 2008 10:25:32
Příspěvky: 60
Vcera jsem dosusil maso podle toho receptu nahore (suseno cca 8 hodin v troube, castecne klasika, castecne horkovzdusne). Taky doporucuji MIN PEPRE. Jo a kdyby to nekdo susil takhle v troube, tak pozor, v te prvni fazi (suseni pri cca 70 °C) to pousti mraky vody a je schopne zabordelit celou troubu. Chce to aspon pod maso hodit pekac (stejne by te spousty stavy byla skoda).

_________________
Amul hiilal


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sušené maso
PříspěvekNapsal: pát 23. črc 2010 20:55:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 19. bře 2009 15:39:56
Příspěvky: 26
Bydliště: Příluka ( u Litomyšle)
Boldar Krvák píše:
Je to velmi užitečná a chutná potravina, na Brodech (snad) sklidila veliký úspěch, tak sem hodím recept, který jsem vyhledal na internetu. http://www.recepty.cz/recept.asp?id_receptu=JNDOFRPOO3&id_kategorie=JNLMMNO3
osobně bych dal míň pepře, ale to už je na každém, jakou má chuť. Ještě bych poradil maso, před tím než ho naložíte, zabalit do potravinářské folie a zmrazit, počkat až trochu rozmrzne a nakrájet na kráječi. Plátky jsou potom hezčí. Jinak já jsem to maso sušil v sušičce na ovoce a plátky jsem udělal tlusté 5 mm.


Hoj.Naši před nedávnem dostali sušičku na ovoce a v nejbližší době se ji chystám zneužít.Jsou mezi sušením v troubě a sušením v sušičce nějaký rozdíli?(délka sušení,faze a teploty a tak??) a taky nezasviní a nezasmradi to tu sušičku moc?Jinak by mě asi zabili.Díky moc

_________________
Potřebuješ něco? Hafíku


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sušené maso
PříspěvekNapsal: pát 23. črc 2010 21:27:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 02. čer 2010 0:28:50
Příspěvky: 4
Bydliště: Hradec Králové
Rip89 píše:
Hoj.Naši před nedávnem dostali sušičku na ovoce a v nejbližší době se ji chystám zneužít.Jsou mezi sušením v troubě a sušením v sušičce nějaký rozdíli?(délka sušení,faze a teploty a tak??) a taky nezasviní a nezasmradi to tu sušičku moc?Jinak by mě asi zabili.Díky moc


Ahoj, teď jsem dělala sušený maso pomocí sušičky tímto způsobem: Měla jsem zadní hovězí (pokud možno bez toho bílýho sajrajtu a tuku, s tím občas žlukne, údajně), polorozmrzlý (ve stavu kdy se ještě "nehejbe", dobře se krájí) jsem ho nakrájela na plátky tak 0,5-1cm a nechala dorozmrznout. Okořeníš to podle chuti (pozor abys to nepřehnal) a rozmístíš do sušičky. Je důležitý, aby to maso bylo už opravdu rozmrzlý, jinak ti to tu sušičku trochu zašpiní, ale pokud máte normální sušičku, co je dole krytá jenom s dírou uprostřed tak by to nemělo vadit, dá se to potom otřít, mřížky jsem musela umýt. A mě to sušičku rozhodně nezasmradilo, jen po celém sklepě se nesla libá vůně masa :o). Sušila jsem normálně na "obrázek masa", což je asi 60 stupňů, jestli tam nemáš obrázky. Trvalo to asi 2 dny, podle toho jak silný uděláš ty plátky. Slabší se v konečnym stavu úplně lámou, jsou pak jak chipsi, ty silnější se jenom nalomí, ale nekřupnou úplně, jsou lepší na "normální" jídlo do terénu, ty slaboučký jsou zas dobrý k televizi :o).
Tenhle recept mám od tety, co jezdí do Himalájí a tohle maso mají osvědčené a vozí ho sebou. Chytá ale hodně vhkost, takže pokud možno skladovat tak aby se k němu nedostala, jinak se zkazí. Já ho mývám ve sklenici a na dně mám nasypanou sůl. Stejně doporučují ho do měsíce skonzumovat.

Hodně štěstí, nad jsem aspoň trochu pomohla.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sušené maso
PříspěvekNapsal: sob 24. črc 2010 19:33:06 
Offline
hoqatar (tahoun)
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 31. črc 2008 13:34:26
Příspěvky: 360
A halvně to suš do té doby, až se to maso bude dát zlomit... když to uděláš takto, tak ti to vydží v konzumovatelné podobě i 10 dní i když to máš v látkovém pytlíku. Dýl nevím jak to vydrží, vždy jsem to do té doby snědl :-D

_________________
Boldar KRUX ghaara

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sušené maso
PříspěvekNapsal: úte 03. srp 2010 17:37:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 02. čer 2010 0:28:50
Příspěvky: 4
Bydliště: Hradec Králové
Já si taky myslím, že by se tomu nic moc stát nemělo ani po delší době, ale bylo mi to takhle řečeno tak jsem to radši napsala. Asi bude hlavně záležet na tom, aby to maso bylo opravdu dobře dosušený.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz