BOT - Skřetí a trolí svět





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 82 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Kam zmizeli skřeti!?
PříspěvekNapsal: pon 06. kvě 2013 23:12:50 
Offline
girmus (slídil)
Uživatelský avatar

Registrován: úte 16. zář 2008 14:05:13
Příspěvky: 86
Bydliště: Liberec
Proč skřeti nejezdí? Zkusím to zkrátit. 1.Skřeti nejezdí jako jednotlivci. 2.Skřeti jsou "ošklivý" spousta lidí chce vypadat hezky 3. je těžké sladit kostým a musí se ušít. Nedá se skoro nikde koupit 4. je těžké vyniknout (to jsou názory i světlé armády, protože se věnuji RS Frankům, tak potkávám i larpáky co jezdí na železo a na larpy za lidi...) 5.patlání se

a další věc jsou prohry na velkých akcích jako např. B5A (sem už nejedu, zase prohrajem) je smutné ale chápu to.

_________________
Gundabal


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kam zmizeli skřeti!?
PříspěvekNapsal: úte 07. kvě 2013 19:31:23 
Offline
girmus (slídil)
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 19. kvě 2011 16:51:05
Příspěvky: 296
Bydliště: Praha
Můj osobní dojem, vesměs to co už tu zaznělo:

Co odrazuje "pravidelné" dřevárníky:

- Přirozený vývoj! zmiňuju jako první - jsem přesvědčená, že prostě temná/světlá prožívá jakési vlny popularity a nezájmu a že se ta období střídají.
- Možnost se na bitvách profilovat za temňáka, ale zároveň za lidi (divoký lidi, barbaři, horalé). Epický Gerren a jeho parta jsou typičtí přeběhlíci od skřetů k horalům.
- Neuniverzálnost skřetího kostýmu. LF základ kostýmu s pár obměnitelnými doplňky (jiná barva kápě, kožešina přes záda, přidání vousů atp) vám umožní jet za horala, trpoše, člověka, pokud máte echt kostým, tak i na železo.
- Nutnost malování ksichtu a nošení masek. Poměrně výrazně to snižuje výkonnost na slunci a někomu to prostě vadí.
- Daleko hůře se vynikne mezi skřety, než například mezi elfy.
- Nutnost vše si vyrobit sám, na kvalitní skřetí výrobce musíte mít svým způsobem kontakty
- Vyčerpanost tématu: Věčně za skřeta na Středozemskou bitvu.
- Vysoká organizovanost lidských armád, výhry např. na B5a


Co odrazuje nováčky:
Upřímně, nevím. Nám se nahlásili do rodu na B5a vesměs úplní nováčci, proto nesouhlasím s tím, že nováčky odradí zvyšující se kostýmová úroveň (jakkoliv nechci znít nabubřele). Byli jsme prakticky hned plní, a to lidmi, co netuší, že nějaký BOT existuje. Fakt. Jsem s nima v kontaktu.


Můj závěr z tohohle je, že ubývá skřetů, co jezdí pravidelně, ne těch nováčků. Těm je jedno, zda si navléknou bílé prostěradlo a pojedou za lidi nebo černé a pojedou za skřety. Dění na BOTu jde mimo ně, stejně jako nějaká kostýmová úroveň nebo že se furt jezdí jen na Tolkienovské bitvy, pro ně to není nudné.

Já mám teď třeba skřeta taky v pozadí zájmů, a to jen z důvodu, že mě pořád dokola Středozem prostě trochu nudí. Dělám teď velmi rozmanité projekty, od Warhammeřích goblinů po pseudosedmiletkovou uniformu na Loktarovu akci.

A jednou si chci na skřeta udělat nějakou úplně odlišnou masku, třeba takovouhle:


Přílohy:
__In_the_land_of_Mordor__.jpg
__In_the_land_of_Mordor__.jpg [ 45.08 KiB | Zobrazeno 6550 krát ]

_________________
*sniff* *sniff* grrr... Yshara , kalaus klanu Taarbami
Sledujte RakTaarbami na FB!
Obrázek
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kam zmizeli skřeti!?
PříspěvekNapsal: úte 07. kvě 2013 22:34:23 
Offline
girmus (slídil)
Uživatelský avatar

Registrován: úte 16. zář 2008 14:05:13
Příspěvky: 86
Bydliště: Liberec
Naprostej souhlas s Ysharou

_________________
Gundabal


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kam zmizeli skřeti!?
PříspěvekNapsal: sob 11. kvě 2013 16:28:12 
Offline
girmus (slídil)
Uživatelský avatar

Registrován: pon 16. bře 2009 21:08:27
Příspěvky: 273
I když mnohé z mých názorů zde už budu jen opakovat, napíšu i něco za sebe:

Během těch pár let, co za skřety jezdím, jsem už měl přiležitost mluvit s lidmi, kteří za skřety jezdili a přestali, tj změnili stranu. Nemám podrobnou statistiku, ale mezi důvody se nejčastěji objevovaly tyto:
1) Dřevárny jsou fajn, ale chci dělat železo a tam je mi skřetí kostým k prdu. Radši si udělám historický kostým, ve kterým budu moci jezdit za lidi. Takže vlastně mi stačí jeden kostým na vše.
2) Jako nic proti skřetům, ale kolik je skřetích bitev ročně? Tři? To mi nestačí, chci jezdit na víc akcí a chci být v nějaké stálé skupině. Jenže ta "lidská" skupina jezdí i jinam, tam, kde se skřeti vyskytují, ale jezdí tam za lidi, takže budu jezdit s nima za lidi i na skřetích akcích.
3) Skřeti jsou OUT na veřejnosti a mezi ne-larpaři. Světlá strana je normálními lidmi pijímána mnohem lépe. Když jedeš někam v kostýmu, divně na tebe čumí, nechápou, co jsi, mají z tebe legraci. Přátelé tě označují za divného, spoustě potencionálních přátel/přítelkyň to přijde dost podivné, moc holek se na to sbalit nedá. Rodiče si doma stěžují, že ten můj kostým smrdí. Na druhou stranu, když někdo jezdí za lidi/horaly a leckdy i ty trpaslíky/elfy, je to veřejností lépe chápáno, vždycky můžeš říct, že děláš historický šerm a občas si zajedeš na více fantasy bitvu.

Plus samozřejmě tu hraje (dle mého názoru) i lenost (výroba dobrých kostýmů a shánění věcí na výrobu, RP na bitvách) a taková ta obecná tendence obyčejných lidí, kteří jsou v jádru "hodní" (nevím, jak to lépe říct), což je prostě táhne k té "dobré" straně. Zkrátka - většina lidí fandí v Pánovi Prstenů lidem. A to se promítne i do výběru postavy.

PS: 1), 2) a 3) jsou opakované, téměř citované, názory lidí, kterých jsem se na to ptal, ne moje vlastní. K tomu všemu se přidává porůznu většina těch názorů, co zde napsali všichni ostatní, minimálně jako přitěžující okolnosti (barvení obličeje, temná furt prohrává apd).

_________________
Sledujte RakTaarbami na FB!
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kam zmizeli skřeti!?
PříspěvekNapsal: sob 11. kvě 2013 18:22:37 
Offline
hoqatar (tahoun)
Uživatelský avatar

Registrován: úte 19. srp 2008 21:07:27
Příspěvky: 467
Bydliště: Ostrava
Většina názorů, která tady zazněla je dle mého správná.
Nejvíce asi ta nevyužitelnost skřetů jinde, ale taky to nevidím jako neřešitelný problém. Zmáknout navíc jednu košili, gatě a prošívku na jinou rasu zvládne drtivá většina pořádných skřetů levou zadní.

Jinak jako dopad na komunitu jako celek bych se moc nebál. Je to věčný koloběh. Možná je to příležitost k zamyšlení nad prací se skřetími nováčky. Jak z týpka udělat pořádného skřeta se zájmem o LF a kekel tak, aby si uvědomil, že kritika je myšlena dobře (kolikrát, ale hodně chujově servírovaná). Přesvědčit ho že stát se plnohodnotým skřetem dává něco navíc. Všichni víme, že je to pracnější, ale musíme vymyslet jak to prodat a dle mého i posunout se dál.

BOT byl a je první a proto bychom měli nastartovat další rozvoj a hlavně spolupráci napříč skřetími klany.
-Jak byly už byly zmíněny rituály před bitvou.
Napadlo mne:
- nějaká forma skřetího příjmače - malá max půlhodinová show (podle počtu účastníků) a které by vytipovaní nováčci, kteří by chtěli skřety opravdu dělat a už nemají uplně tragický kostým, by mohli být k vojsku přiřazení na např. 1 -5 bitvě nějakým unikátnějším způsobem - přidělení fetiše, který by mohli mít všichni skřeti z rukou velitele, vypití dryáku, bičování - nějaká forma pasování.

- V pátek např v 9 -10 večer nástup v skřetím civilu s maskama a postavení většího stožáru/trojnohy na, kterou by každý skřet pověsil svoji kost/náramek/ nějakou skřetí blbost a za společného zahučení bychom se rozešli.

- co by mělo být, tak alespoň elementární 15-ti minutová secvičná - zkusit si 3x postavit štítovou hradbu, ukázat jak se drží píka, atd - velitel by mohl vidět armádu dřív než v 11 při začátku bitvy a sarky by mohly dostat základní rozkazy k čemu budou dle výzbroje určeni.

Je to jen takový brainstorming, ale kdybychom postavili nad naše kostýmy i tyhle rituály a pár společných hovadin mohlo by to na bitvách dost razit a někoho možná i přitáhnout - nemluvě o tom, že by to mohlo rýpnout do ostatních ras a třeba by se taky do něčeho hecli...

_________________
Vev-Er-Ak
Of Goblinzzz

Drums, drums in the deep

http://goblinzzz.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kam zmizeli skřeti!?
PříspěvekNapsal: úte 14. kvě 2013 15:07:40 
Offline
hoqatar (tahoun)
Uživatelský avatar

Registrován: pát 25. črc 2008 15:26:11
Příspěvky: 480
VeverAK píše:
- nějaká forma skřetího příjmače - malá max půlhodinová show (podle počtu účastníků) a které by vytipovaní nováčci, kteří by chtěli skřety opravdu dělat a už nemají uplně tragický kostým, by mohli být k vojsku přiřazení na např. 1 -5 bitvě nějakým unikátnějším způsobem - přidělení fetiše, který by mohli mít všichni skřeti z rukou velitele, vypití dryáku, bičování - nějaká forma pasování.


Dobrej nápad, myslím, že by to šlo udělat i bez kostýmu (nováčka). Určitě by to mělo motivačně pozitivní vliv.

VeverAK píše:
- V pátek např v 9 -10 večer nástup v skřetím civilu s maskama a postavení většího stožáru/trojnohy na, kterou by každý skřet pověsil svoji kost/náramek/ nějakou skřetí blbost a za společného zahučení bychom se rozešli.


Tohle je výbornej nápad! Jdu do toho!

VeverAK píše:
- co by mělo být, tak alespoň elementární 15-ti minutová secvičná - zkusit si 3x postavit štítovou hradbu, ukázat jak se drží píka, atd - velitel by mohl vidět armádu dřív než v 11 při začátku bitvy a sarky by mohly dostat základní rozkazy k čemu budou dle výzbroje určeni.


Toto určitě bude. Jen nevím kdy to stihnem. Jako realista usuzuji, že na B5A to stihnem udělat teprve až v rámci bitvy :-(

_________________
... otisky šlépějí Raiashových nohou na BOTu ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kam zmizeli skřeti!?
PříspěvekNapsal: úte 14. kvě 2013 16:18:53 
Offline
girmus (slídil)
Uživatelský avatar

Registrován: úte 09. zář 2008 19:55:20
Příspěvky: 121
Bydliště: Všepolykající černá díra uprostřed ČR
VeverAKův nápad se mi fakt líbí. Nevím, jestli by vyšlo přidělení fetišů nováčkům (někdo by je musel vyrobit a nevíme jaký počet. Časem by to ale mělo jít vyladit :) ). V případě tohohle B5A bychom ale mohli v rámci všeskřetího rituálu vyvolat nováčky. Nejdříve Naurakurské a Erlish k nim promluví pár slov, řekne se nějaká přísaha a tak. Pak to samé s Gundabalskými a promluví na ně Sax. To vztyčení totemu bychom pak mohli udělat před usmiřovací párty, na konci rituálu.

_________________
Kupředu krok, zpátky jenom dva!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kam zmizeli skřeti!?
PříspěvekNapsal: úte 14. kvě 2013 17:39:41 
Offline
girmus (slídil)
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 25. srp 2011 22:55:14
Příspěvky: 142
Bydliště: Sokoleč
Veverakuv nápad je super. ::beer

_________________
Svět ovládnou pampelišky.Vy tomu možná nevěříte ale já to tam znám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kam zmizeli skřeti!?
PříspěvekNapsal: úte 14. kvě 2013 18:35:19 
Offline
girmus (slídil)
Uživatelský avatar

Registrován: úte 19. kvě 2009 17:29:57
Příspěvky: 166
Bydliště: Daleko na Jihu...
To aby jsem udělal nějakej amulet :D ... btw: kdo sepíše seznam nahlášených nováčků? sám vezu 4 tak aby na ně vyzbylo místo při případném přijímání

_________________
Nairazg
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kam zmizeli skřeti!?
PříspěvekNapsal: úte 14. kvě 2013 19:37:04 
Offline
girmus (slídil)
Uživatelský avatar

Registrován: úte 16. zář 2008 14:05:13
Příspěvky: 86
Bydliště: Liberec
Jo taky se mi to líbí. To s těmi nováčky uděláme. (Tryskochvosta) napadlo, že by každý mohl být obdarován kostí se znakem národa (Např: Naurakur červený znak a Gundabal asi žlutý nebo černý) a postaví se mohyla a po rituálu tam každý něco pověsí. Jen nevím, jak to rozšířit mezi nováčky...

_________________
Gundabal


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 82 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz