BOT - Skřetí a trolí svět





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 82 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Kam zmizeli skřeti!?
PříspěvekNapsal: pon 20. kvě 2013 13:02:07 
Offline
girmus (slídil)
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 05. lis 2009 20:30:48
Příspěvky: 227
Bydliště: Teplice
Erlogůů ty zmrde, pojeď! :D

_________________
http://forum.snaga.cz/viewtopic.php?f=5&t=756
Neutíkej e*fe....umřeš unavenej ::D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kam zmizeli skřeti!?
PříspěvekNapsal: pon 20. kvě 2013 21:33:32 
Offline
hoqatar (tahoun)
Uživatelský avatar

Registrován: ned 27. črc 2008 22:02:30
Příspěvky: 440
Bydliště: Bot
Asi vám to tady lehce promažu kluci! Spamovat můžete i jinde.

_________________
Kaal-ishi ghaash-ob. Shrakhat frumi. Gashnat frumi-sha.

S bělovlasým v zádech


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kam zmizeli skřeti!?
PříspěvekNapsal: stř 22. kvě 2013 7:37:00 
Offline
girmus (slídil)
Uživatelský avatar

Registrován: ned 27. úno 2011 13:33:02
Příspěvky: 81
Bydliště: cca Praha
erlogh píše:
poslal bych žoldácký mrdky do první řady a nechal vychcípat, příště by si rozmysleli za co pojedou.

Zauvazoval bych nad tim a do toho nepocitam relativne pocetni zastoupeni idiotickych jedincu.

_________________
Glob Gark


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kam zmizeli skřeti!?
PříspěvekNapsal: stř 22. kvě 2013 16:31:41 
Offline
girmus (slídil)
Uživatelský avatar

Registrován: ned 03. kvě 2009 16:13:22
Příspěvky: 72
Bydliště: Chrastava / Rumburk
Souhlasím s většinou názorů,
já sám dělám larpy asi 4-5 let za skřeta jezdím rád (i když celkově jen rekreačně) je to prostě srdcovka.
Kostým mám pojatý vcelku univerzálně, nevypadá špatně, ale vždy může být lépe.
Mám velké nedostatky v šití, zato se vyřádím na zbraních a částečně i na zbroji.
Rozhodně nejsem na úrovni modelového skřeta, jakého by si fašisti představovali,
ale mě jsou ukradení, já toleruji jejich fašismus, tak si představuji, že tolerují i oni mě (jaká to absurdita).
Na skřetech mám rád, když mají vojáci nějakou vazbu jeden na druhého a následně v rámci celé armády.
Když společně řvou i za cenu toho, že v civilu budou schopni jen chraptit.
Na nováčky zapůsobí dobrá motivační řeč, rituál atd. viz. Veverak, takové ty drobné detaily co dělají morálku a chuť po krvi.
Myslím že od vstupu do armády odrazuje pouze kostýmová náročnost,
kdežto udržení v armádě je věc vztahů a dojmů získaných během působení v armádě a na těch musíme pracovat všichni.
Kostým si musí více méně každý upatlat sám.

tolik pravil Humruk

edit: přetáhnul jsem jednoho světláka (výstavní princ krasoň) a druhýho nováčka přitáhl k larpu obecně

_________________
Ten, kdož kráčí ve výšinách...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kam zmizeli skřeti!?
PříspěvekNapsal: úte 28. kvě 2013 13:19:02 
Offline
hoqatar (tahoun)
Uživatelský avatar

Registrován: ned 27. črc 2008 22:02:30
Příspěvky: 440
Bydliště: Bot
Dík všem za vaše příspěvky.

Teď po B5A jsem se rozhodl to tu nějak shrnout. Snad nebudu nudný a přespříliš dlouhý. Dali jste mi hodně podnětů k přemýšlení. Doksy ukázali, že nic není ztraceno, ale i zároveň nic není vyhráno(bitva jo ::houwgh ). Tento text by měl být kompilací vašich příspěvků obohacených o moje postřehy. Ještě jednou teda všem moc děkuji.

Mnohokrát zde zaznívala otázka kostýmů. O jejich náročnosti a specifičnosti. Nejen, že se špatně a náročně vyrábějí, ale i nejsou použitelné jinde, krom akcí kde jsou skřeti. Hodně zaznívali také reakce na přílišnou fašizaci a odrazování nováčků buzerací nad jejich kostýmy.
Co si budeme povídat. Leccos je tak, jak jste psali. Obstojné kostýmy na skřeta se těžko vyrábějí, a aby člověk vynikl, musí mít již řemeslný talent nebo spoustu zkušeností. I přes to je ve skřetím světě větší míra užití vlastní invence a prostor pro tvoření, než v jiných národech. Máme mnohem širší inspirační pole, než mají jiné národy. Můžeme použít prakticky vše od pravěku po raný novověk a jen to doupravit do skřetí podoby. Můžeme si vzít od každého něco a stvořit skřeta. V každém tvoření skřetích kostýmů je velká míra individuality a svým způsoben je originál, na rozdíl od uniforem světláků.
To, že jsou mladší generací čím dál línější, je fakt. Sám mám několik mladší bratrů a počítač je prostě mocný čaroděj. S tímto asi nic nesvedeme. Ti nováčci, co alespoň projevili zájem něco dělat, mají po ruce studnici informací jako je Bot. Zde jsou uchovány návody od základních věcí, je tu i komunita, která je zaběhlá a může poradit. Proto je potřeba hned někoho nezatracovat a ponižovat. Stál jsem u zrodu Botu a vím, jaká je pruda pořád odpovídat na tytéž dotazy a likvidovat tunu spamu, aniž bys urazil pisatele. To, že to má smysl je dnes vidět na vývoji, který prodělali například Thoradin a Granko. Je tu i generace, která Bot vůbec neužívá, což je myslím škoda. Na druhou stranu pokud jim pomohou klany v okolí přátelským přístupem i to je dobrý výsledek. Důležité je zbytečně na ně netlačit protože postupná evoluce je potřebná. Díky tomu si osvojují záladní techniky řemeslné práce. Tím, že něco udělají špatně, se taky učí. je nutné jim to rozumně vysvětlit a neudělat si z nich terč psoměchu. Bot je tu pro každého. Když jsme ho založili, poskytli jsme sem svůj vývoj za " tři roky či více" a za tři měsíce tu byli stejně kvalitně vybavení skřeti. Pro mně to byla ohromná rychlost, jak se proměnila skřetí armáda z prostěradel na prošívkáře.
Pořád dokola omíláme slovo fašisti, fašisti. Tak kurva, kdo jsou ti fašisti konkrétně? Kdo prudí mladé a ponižuje je, honí si nad nima ego, aniž by jim dal rozumný impuls, jak co spravit a naopak je odrazují. Známe se nějakou dobu všichni a myslím, že si to můžeme říct na plnou hubu. KDO TO JE?

Střídaní vln v oblibě stran v larpových armádách je fakt. Lidé jsou spíš dřevárníky, než že dělají skřety. Proto střídají rasy a hry. Pak je však na každé straně komunita, která tu hru rozvíjí, zatím co ostatní přeběhlíci pouze konzumují. Mysleli jsme si, že velký boom udělá hobit, neudělal. Generace, kterou zaujal film a chtěla by jít do bitev už asi nikdy nepříjde. Určitě ne masově.
To že odcházejí generace a že stárnou tahouni a nemají již čas, je přirozené a měli byste to vzít v potaz a zkusit s tím něco udělat. Snaga, Krux i Matuga už nikdy nebude jezdit jako dřív a táhnout skřety vpřed jako dřív. Prostě to nejde. Rádi přijedeme, budem bojovat, občas s něčím pomůžeme, ale už nikdy nebudeme hlavními tvůrci celé kultury skřetů. Proto i na rituálu zaznělo, že "Budoucnost je vaše!" Měli byste na to myslet a vzít to do rukou sami.
Můžeme si myslet, že chybí vzory. Myslím si, že to není pravda. Spousta mladých klanů pracuje na vynikající úrovni. Je ale důležité myslet nejen na kostým, ten totiž není samospasitelný. Je důležité myslet na to jak motivovat lidi i v boji, jak bojovat dobře a tvrdě, jak správně velet, vytvářet taktiky a tu hru prodat hráčům. Udělat z toho show a motivovat lidi, to je nejdůležitější! Vtáhnout je do boje a do příběhu! Za to patří velký dík Ehrlishovi, který vzal císařství, i Saxovi, králi Gundabalu.
Proto to děláme, ne kvůli fotkám a pěkným kostýmům, ale v hloubi duše kvůli tomu, že žijeme vlastní příběhy, ve kterých jsme hrdinové nebo po boku hrdinů bojujeme! (A může to znít klidně směšně tak, jak jsem to napsal) Díky tomu jsme navázali přátelství, ve kterých se neznáme ani pravými jmény a bez kostýmů se takřka nepoznáme. Dělí nás stovky kilometrů, ale funguje to.
To, že nám armády přetáhli populární horalové je fakt, je to za ně snazší co si budeme povídat. Vždycky, ale tato armáda bude bojovat o identitu. MY identitu máme. Jen málo z horalů jsou opravdoví horalé jako Genim nebo Krysa. Ve většině případů jsou to šermíři, co jedou na larp, a tak jdou k horalům, když je na bílé plno. Nebo s temnou zkrátka více sympatizují. Horalé mají stejné problémy jako my a skřetí národy, to mi věřte. To, že spousta našich dobrejch šlo do LH šermu, co naplat. Hřát nás může to, že jsme jim dali základní know-how a vyrostli z našich návodů. Budiž nám to ke cti a my jim přejme úspěch.

Co s tím?

Kostýmy?
Snižovat kostýmovou úroveň nebudeme. Patlat se nepřestaneme a nosit masky taky ne. Přišli bychom o identitu a vývoj, kterej jsme prodělali. A to doufám nikdo z vás nechce.

Propagace?
Videa a fotky i fb a jiné profily jsou dobrej nápad, ale taky ne samospasitelnej. Pořádná propagace je v prezentaci na akcích. To jak dáváme naodiv kdo jsme, že máme vlastní kulturu, vlastní řeč, lágry. Propagací jsou i vlastní akce a ty co? Nemáme!

Coolfaktor?
Není to jen kostým. Největší Coolfakto bylo to, jak jste chodili seřazení, poslouchali jste rozkazy, provolávali jste slávu císaři. Kdyby, jste se pokusili hrát víc skřety, naučili se základní rozkazy v černé řeči a přitom šlapali v armádě tak jak se má a jak nás to přivedlo k vítězství. To by byl coolfaktor.

Akce?
Říkáte si být jiní a zároveň furt Středozem a skřeti, přitom jste skřety krom kostýmů vlastně pořádně nerozvinuli. Rituály se tak tak drží. Ale můžem jít mnohem dál jak na bitvách, tak i mimo bitvy. Na bitvách se daj hrát hry jako šiny nebo skřet bal. Rituály či společné žranice. Je tu i prostor pro vlastní život klanu. Nebýt jen parta kámošů co jezdí za skřety, i když i to je důležité, ale zkusit hrát skřetí klan. Vytvářet si sami zábavu pro sebe! Máme mnoho podkladů proto, jak rozvíjet skřetí kulturu, ale moc se jich nerealizuje. Spíš jen konzumujeme zábavu, kterou nám někdo připraví, ale my ji moc neprodukujeme. A přitom stačí tak málo, vzpomeňte letošní rituál. Můžem si vytvořit vlastní akce, zvyky, tradice, táboření, hry. Můžem si hrát jen v rámci klanů, nebo meziklanově. Stačí se jen domluvit a být aktivní. Tím se budem bavit a navíc i propagovat a přilákáme dál nové lidi. Budem mít totiž něco, co jiní nemají! Jen si to vytvořit.

Pokud jste dočetli až sem, moc vám děkuji. Na všechny názory se asi nedostalo, ale já doufám, že diskuze zde nekončí. Vím, že dost lidí co jsem napsal či navrhl, nezajímá, ale snad aspoň někoho zaujmu. Pamatujte jen, že to co si stvoříme, bude skřetí a bude to naše. A bude to skřetí, protože jsme si to stvořili my, poněvadž my jsme skřeti.
Dik Ctibor

_________________
Kaal-ishi ghaash-ob. Shrakhat frumi. Gashnat frumi-sha.

S bělovlasým v zádech


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kam zmizeli skřeti!?
PříspěvekNapsal: úte 28. kvě 2013 20:02:33 
Offline
girmus (slídil)
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 25. srp 2011 22:55:14
Příspěvky: 142
Bydliště: Sokoleč
Tleskám twl... ::beer Bezva

_________________
Svět ovládnou pampelišky.Vy tomu možná nevěříte ale já to tam znám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kam zmizeli skřeti!?
PříspěvekNapsal: stř 29. kvě 2013 22:01:31 
Offline
girmus (slídil)
Uživatelský avatar

Registrován: ned 27. úno 2011 13:33:02
Příspěvky: 81
Bydliště: cca Praha
Ty vole. Některý příspěvky by se měli platit zlatem. Abych k tomu něco dodal. Letos sme s garkem vyrazili na B5a už ve čtvrtek a lidi dělejte to pokud jen můžete, rozhodně stojí za to kvůli tomu si lajsnout nějaký nepohodlí.

_________________
Glob Gark


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kam zmizeli skřeti!?
PříspěvekNapsal: pát 31. kvě 2013 6:15:02 
Offline
girmus (slídil)
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 05. lis 2009 20:30:48
Příspěvky: 227
Bydliště: Teplice
To co napsal ctibor, je nekonečně skvělý!
Btw, když sem vás letos viděl, tak sem se rozhod, že zase začnu makat na skřetím kostýmu a neříkám že všude, ale někde se snad na té stejné straně zase potkáme! :)

_________________
http://forum.snaga.cz/viewtopic.php?f=5&t=756
Neutíkej e*fe....umřeš unavenej ::D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kam zmizeli skřeti!?
PříspěvekNapsal: pát 31. kvě 2013 14:30:43 
Offline
girmus (slídil)
Uživatelský avatar

Registrován: stř 12. říj 2011 21:08:39
Příspěvky: 187
Bydliště: Tachlovice
To je správný slovo! ::beer

_________________
Its good to be bad,but its better to be evil.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kam zmizeli skřeti!?
PříspěvekNapsal: sob 01. čer 2013 0:34:39 
Offline

Registrován: pon 19. dub 2010 10:00:33
Příspěvky: 17
Tak tady taky přispěji svým skromným názorem. To že výroba kostýmu je nelehká věc víme všichni. Ale kostým si musí vyrobit každý dřevárník, ať už jede za jakoukoli frakci. Sám se stydím za to, že jsem vlastně od minulého roku nepokročil. To že jsou skřeti tzv. málo sluníčkoví mi zas tak úplně nepřijde. Přiznám se vám, že na minulém ročníku b5a jsem jel za stopaře čistě ze své vypočítavosti. Můj úmysl byl v tom, abych se seznámil s co největším okruhem skřetů. A hele ono to vyšlo! Snažil jsem se co nejvíc to šlo a snad jsem i sklidil úrodu. Poznal jsem bezva kluky jako je: Loqo, Ctibor, Bagronk a Mumak. To že mě Ctíba poznal v masce a stojícího v druhé řadě na letošním rituálu, mě velice potěšilo a jsem za to rád! ( Díky ti !! ). Bohužel prozatím patřím k těm co atmosféru pouze přijímají a sám jí neprodukuji.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 82 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz