BOT - Skřetí a trolí svět





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: baalak
PříspěvekNapsal: ned 21. úno 2010 21:31:52 
Offline

Registrován: stř 03. úno 2010 20:14:26
Příspěvky: 1
Buďte zdrávi bojovníci z daleka i blízka!!!
Když jsem se nad larpem pořádně zamyslel tak jsem si uvědomil že nechci být ten podlí nahrbený skřet co se pouští do bojů jenom když má deset spojenců za zadnicí a jednoho elfa před rypákem. Napadlo mě že bych mohl být skut-hai ale lezlo by mi na budku poslouchat něčí příkazy. A jako poslední mě napadly horalové ale člověk jsem v normálním životě:-). Tak jsem si řekl: "Udělám jsi vlastní odrůdu s vlastními tradycemi, postavou, typickým chováním a stylem života. Odrůdu jsem pojmenoval: "severští skřeti". Jsou to stvoření postavou podobná statnému horalovi.Muži mají obličej protáhlí, tmavě šedý s malím nosem, hustými hrubými vlasy a pěkně chlupatou pokožkou. Skřetice mají světlejší pokožku, spíše kulatější obličej a vlasy mají jemější a řidčí navíc chlupy skoro žádné. Pro obě pohlaví platí že nemají skoro žádny hrb i když najdou se tací severští skřeti co mají hrb jak skřeti z moorie, ale těch je jen maličko. Žijí bok po boku z horali v horách daleko na severo výchoních horách kde vzduch začíná být opravdu řídký. tito skřeti nevidrží dlouho na jediném místě a proto často opouští rodné osady a vypraví se do světa ale když přežije VŽDY se vrátí zpět. A že se vrací skoro všichni tak máme poměrně dobrý přehled o tom co se děje dole pod horami v hlubokých údolích, v zemích za moři a v jeskyních kam jse jen tak někdo neodváží.


TRADyCE:
Pro tuto odrůdu mají vlasy opravdu velký víznam vlasy něco jako pro trpaslíky vousy. (Plnoletost je dosažena když jsi zastrčí rozpuštěné vlasy za opasek). (Rozpuštěné vlasy u nich moc vidět nejsou mají je věčinou v copánkách). Osadu má nastarosti stařešina s nejdelšími vlasy a nebo ten kdo dosvědčí celé osadě že je on ten praví kdo donese osadu do nebeských víšin. Máme i své šamany jsou to dduchovní šamani co dokáží mluvit s mrrtvími, a hledět do budoucna. Samozřejmě jsou velice vážení... Tento národ MILUJE sekerky meč mu u opasku najdete snad jen při rutáelech. NApříklad při vítání jara a žádání duchy předků o úrodnou půdu, málo škodné zvěře a mnoho navrácených bratrů a sester. Rytuál probíhá tak že že mladící co uplynulí rok dosáhli plnoletosti dostanou luk, oštěp, a deset šípů a musí ulovit statného medvěda či vlka. (hledání může trvat aš týden mezi tím se nesmí vrátit do tábora.) Po ulovení ho musí dotáhnout do tábora kne mu šaman rozřízne břicho, vytáhne srdce a kousne do něj na čenš upadne do transu a je napospas duchům. nškdy je v transu až 4 dny po probuzení se svolá sněm moudrých kteží ho vyslechnou a zváží jeho vidění co za snění vyděl.. Potom vijdou před lid a oznámí jim jaký bude rok.Další je taková že když někdo zradí tak není jen vyhoštěn a zbyčován ale podstoupí tu největší potupu a to takovou že mu před celou vesnici uříznou vlasy a vyženou ho napospas osudu. Samozřejmě je tu spousta dalších tradyc ale o těch až jindy...


STYL ŽIVOTA:
V místních horách jsou velmi nebezpeční a velcí vlci. Jsou inteligentní ale když jsme se s nimi chtěli domluvit tak krvežíznivost vždy předběhla inteligenci a uvažování. proto jsou jednou za čas obrovské hony nás a horalu na vlky za to jak nám celý rok pustoší naše stáda a zabíjejí naše přátele.
Byli tu i hrdinové s nauurakkuru kteří skrotili stovcky bestii ale nikdo z nich se nevrátil. ŽIjeme v malích dřeběných domcích teré jsou nahuštěny do sebe. máme i provizorní opevnění proti vlkům (jiných nepřátel se tu nebojíme). je to typická palisáda s otvory pro kopí a lučištníky. Ženy jsou oproti mužům dost diskryminované a jsou jim přidělovány pouze ženské práce. (vaření, starání o děti, spracovávání kůže, chov dobytka......) každý měsíc jezdíme se zbožím k horalům a chodí tu normální výměný obchod.


JAK SE BAALAK SEZNÁMIL S NARISHI MATUM
To bylo v době kdy se snad každý horský skřet začne zajímat o odchodu... dlouho jsem váhal ale vzjedavost mě překonala a já jsem se vydal na cetu.putoval jsem dlouho než jsem došel až do míst kde roste tráva. Cesta dopadla kupodivu bez problému. putoval jsem pořád zhruba směr jich/víchod čím níže jsem byl asi v místech kde rostou stromy mě začínalo být hrozné vedro, a začal jsem chápat proč se říká a skřetech že smrdí. Pokaždé když jsem vyděl vodu hned jsem se šel omít protože jsem na takoví puch nebyl vzyklí. Jednou při takové koupely jsem vyděl jak se ke mě klíží takový vlk ale asi o polovinu menší a na pomeř k velikosti podivně širší.... řekl jsem si že to bude ňáké štěně které vyhnali velcí vlci z hor jako paskvila.... V klidu jsem si šel ke břehu pro sekeru ale asi jsem ho podcenil... byl rychlí a mrštný, než jsem se rozkoukal byl v řece metr přede mnou.... vytřeštil jsem oči a ztuhl. pomalu se ke mě blížil když v tom sliším válečný roh podobný jako jsem slyšel u horalů..
ale byl takový nevím jak to říct víc hrubí. Vlk se začal rozhlížet a začal couvat. Objevili se za ním další dva podobní vlci ale mohutnější a ten malí jako by zase dostával kuráž a začal se ke mě přidližovat. Byl už skoro u mě když v tom z křoví vyletěli 3 šípi a vlk s jeknutím uskočil. přiletili další 3 šípi. vlk si chvylku zakřepčil a potom se svalil do vody. neváhal jsem a šel jsem co nejrychleji to šlo pro sekeru i když to bylo směrem k vlkům. Vlci se na sebe podívali a kývli na signál. jeden se vrhl na mě a druhý směrem ke křoví. byl jsem jako z kamene. vlk se na mě vrhl nevěděl jsem co dělat tak jsem chaoticky začal máchat sekyrou když v tom jsem cítil jak se sekera zastavila. zasáhl jsem vlka to buku tkerý se začal zmítat sekl jsem do něj eště jednou a už přestal. Kouknul jsem po druhém ale ten už ležel mrtví a měl sobě zapíchlích asi 7 šípů. pevně jsem sevřel sekyru a šel se podívat do křoví. Blížil jsem se ke koví kdy z toho vyskočili jakýsi 3 malí černí asi skřeti .jeden skřet se hrozně smál a ukazoval si na mě a ostatní vypadyli taky pobaveně. "děkuju, ale mám otázku.. čemu se sakra tak řechtá." ostatní nic neříkali jen se na mě pobaveně dívali a ten co se smál vyprskl " to je ale držka co?? ". "ta ale smrdíš jak pytel sraček viď" přestal se smát a odvětil "víš my jsme ti vůbec nemuseli zachrnovat život" "nikdo se o to neprosil" řekl jsem a vylezl na břech. byli až na toho zeleného asi o hlavu menší. "Co jste zač?" "My jsme narashi mytum" pravil ten co se tvářil nejvíc vážně. "jmenuji se gark" "ten vytlemený s hrncem je raigaz a ten s lukem v ruce je nuruk." "hmmm jse podivná stvoření.." pravil jsem "my se podívej na sebe xD" pravil vytlemený a znovu se rozesmál... "pokud chceš přidej se k nám ale nejdřív si zakrej toho černýho macka" což pro vytlemeného znamenalo eště větší výtlem.. "nevím, kam máte naméřeno??" "objevovat to co neznáme" pravil gark " v tom případě máme společnou cestu......


NĚCO O BAALAKOJ
Je to jeden s urostlejších severských sřetů. Je to zatvrzelí optymista se slabostí pro elfky. Jsem už plnoletý a moje odlišnost od zbtku naší rasy jsou pískové vlasy. Oči mám černé, a os mírně větší než je obviklé. Dále jsem taky oněco vyšší než průměr naší rasy. I u prostřed bitvi si zachovávám smysl pro humor a dělám si z věcí srandu i když jde o krk.
CO MÁM RÁD: pečené vlčí maso, elfí maso, a břečky od našeho kuchaře...
CO NERAD: ten zápach všech zkřetů pro které je čistota sprosté slovo, dále minuty ticha, trapslíky......


NĚCO O MĚ:
Jsem mladý až to někdy bolí.... přesněji vám to neřeknu.
jsem též zatvrzelí optimista skoro ve všech situacích a též si ze všeho dělám srandu. Jestli znáte urgla tak toto je taky má postava ale rozhodl jsem se že nebudu tolik spamovat.. mezi koníčky patří: výtvarka, hra na trumpetu, kravení a zvláště kravení z holkama:-), chození na koncerty, floorball, LARP.

CO RÁD: hermelín, hnědovoký holky :-) , kofola a nakonec punk,ská a rock
CO NERAD: kokoty co se furt do kola ptaj na to samí


Naposledy upravil baalak dne ned 21. úno 2010 21:43:05, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz