BOT - Skřetí a trolí svět





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Morchaint Šotek
PříspěvekNapsal: pon 06. říj 2008 13:03:00 
Offline
hoqatar (tahoun)
Uživatelský avatar

Registrován: ned 05. říj 2008 20:19:54
Příspěvky: 927
Obrázek

Jsem Morchaint snot zvaný Šotek, poutník a vypravěč

Jen co jsem se uměl postavit na nohy, musel jsem se o svoje žrádlo umět postarat sám. Bylo nás mnoho v naší noře ale pořád jsme museli bojovat o přežití. Temné hvozdy a hory jsou důstojní nepřátelé ale neodpustí vám chybu. A pak ti dole v údolí. Báli se Nás ale jak jsme se odvážili přiblížit k jejich stavením, zasypávali nás ranami holí a palčivými šípy. Nazývali Nás zrůdy a nestvůry, My jsme jméno neměli. I když naše Bába povídala, že se v nás mísí proradnost a inteligence goblinů a houževnatost těch z pod hor. Ano, hobgoblini Nám také říkávali.

Byly to těžké roky. Zima si vybírala svůj díl. Mnoho mých bratří vyšlo do noci a nevrátilo se zpět. Vlčí stopy se kolem našich děr objevovaly každou noc. Ti v údolí na tom nebyli o moc lépe, hladověli též. Už jsme jim ani tu slepici ukrást nemohli.

Sníh se proměnil v hnusnou břečku a zvěř se drží v doupatech. Lámu kosti, které jsme házeli v dobách hojnosti do kouta brlohu a vyškrabávám morek, který v nich ještě zbyl. Není ho mnoho.

Je léto a strašlivé vedro. To palčivé slunce jen na chvíli zajde a už je zas na obloze. Ti dole v údolí umírají jak dobytek na horkou nemoc. Ale ani nám se nevyhla. Včera jsme zakopali naši Bábu, vědění a pověsti stejně jako dobří duchové našeho rodu odešli s ní. Našlo se pár takových, kteří byli tak hladoví že okusili masa mrtvých nemocných. Za pár dní jsme je zakopali také. Už nás není mnoho. O každé sousto se vedou boje. Dnes jsem ulovil krysu. Starší mne zbili tak že nevidím na jedno oko. Krysu mi sežrali.

Rozhodl jsem se vypadnout, odejít pryč, do lepších krajů. Putuji na sever, podél horského masivu. Ostatní zůstali, nechtějí jinam, chtějí zůstat a živořit. Zůstal jsem sám jak prst na ruce. Osamocený neznalý Světa. Nemám co do huby, neumím lovit, nemám co na sebe neb mé ruce jsou šikovné jak ruce staré baby. Nemám víru neb nemám v koho bych věřil.

Kradu slepice z kurníků a v tom je vidím, čekají v kruhu kolem mne. V rukách vidle a pochodně.

Utíkám mnoho dní v tom psím počasí před honci jež vzali si za cíl mne zabít. Nohu do které mne zasáhl šíp tahám za sebou a v žaludku mám pár syrových vajec, vše co jsem v posledních dnech uloupil. Už jdou, jsou za mnou. Schovávám se do pukliny a doufám že si mne nevšimnou. Ale jejich psi větří. Už jdou.

Chvíle hrozného řevu. Ten zvuk nemohlo vydat ani zvíře, natož člověk. Praštění kostí, řinčení zbroje. Ticho.

Teprve navečer vylézám z pukliny. Déšť, který před chvílí ustal, smývá krev rozstříknutou po spadaných listech. Okrádám své pronásledovatele o šaty a konečně mi je teplo.

Když jsem nasycen, jdu po stopách jež jsem dosud neviděl .

Vycházím na nízký kopec. Přede mnou se pod oblohou plnou hvězd rozkládají široké pláně a lesy mezi nimiž se řeky proplétají. Široký a rozlehlý je ten nový kraj. Zvuky a vůně, nikdy nepoznané a přitom tak důvěrně známé mne rozechvívají. Mam chuť tančit tance které jsem už zapomněl a zpívat zakázané písně.

Kolem hořících ohňů posedávají postavy. Nejsou to ti, co mě honí a působí mi bolest. Tito vypadají jako já. Vysoký stín monumentální postavy zvedá hůl a cosi řve.

Nad BOTem letí vítr a hraje si s mými vlasy. Řve o Frumi, o jejich síle, o přírodě, řve o klanech, které mne přijmou, řve o zemi, kde najdu vše, co budu chtít. A já, já řvu s ním.

řvu a běžím

Na své pouti jsem prošel z jihu podhůřím mlžných hor, překonal jsem průsmyk, vydal se přes poslední most na dohled od Amon Sul až jsem před sebou spatřil pohoří Ettenmoors. Na sever se kdysi rozkládala říše černokněžného krále, Angmar. Tam jsem opět na nějaký čas nalezl klid. Ale nebylo to mé poslední putování.

Jsem Morchaint Snot, poutník a vypravěč.

_________________
ObrázekObrázek


Naposledy upravil Morchaint dne čtv 25. čer 2009 10:58:49, celkově upraveno 10

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Jak Morchaint Šotek ke Grushadu přišel.
PříspěvekNapsal: úte 07. říj 2008 22:46:15 
Offline
hoqatar (tahoun)
Uživatelský avatar

Registrován: ned 05. říj 2008 20:19:54
Příspěvky: 927
Sedím v křoví a čekám na něco, co bych sežral. Je ospalé podzimní odpůldne, ještě je dost teplo a tak podřimuji. Klid jaký jsem dlouho nepoznal. Jen to kručení v břichu mne zlobí. Ale co, nějaká krysa se vždycky najde. Z dřímoty mne probere dusot. Schoulím se v křoví a doufám, že nejsem vidět.

Asi ne, protože skupina skřetů se kolem prožene aniž by si mne všimla. Mám štěstí. Už nějakou dobu jim dělám škodnou v revíru a mají na mne spadeno.

Pro jistotu se uklidím k řece pod skálu. Dneska bude k večeři rybišta, pokud se mi poštěstí. Ale ani tady nedojdu klidu. Ozývá se praštění větví.

Ani nemohu uvěřit svému štěstí. Srnka, to blbé zvíře, spadla ze skály a zlomila si vaz. Celá srnka. Dneska se nacpu, že budu mít břicho jako kouli.

Cpu si syrové maso do huby a pro jednou ztratím svou opatrnost. Někdo stojí za mno. Stačím se jen ohlédnout a okovaná bota mne nakopla do žaludku. Se skurutem se měřit nemohu a tak sem odletěl mezi kameny. Plivu krev a on se mezitím blíží. Vytahuje nůž a šklebí se. Vím že je se mnou konec. Vtom se však ozývá nakřáplý hlas rohu. Využiju jeho kratičké nepozornosti a skáču do řeky. Je tom moje jediná naděje. V nouzi se musí jeden překonat ale voda je hnus.

Když se vynořím nad hladinu, spatřím skuruta jak odbíhá do lesa, pryč od řeky. Ztratil o mne zájem. Co jen ten roh asi znamenal?

Celej vyčerpanej sedím na skalce u řeky a ždímu si svršky. Zatracenej dnešek. A to to vypadalo tak pěkně.

Seskočím ze skalky, proběhnu remízek a skočím do úvozu. A zkamením strachem. Jen ty špičatý ucha se dokážou pohybovat tak potichu, že je v lese nezaslechne. Stojí kus ode mne, zbraně v rukou a já sem zase v řiti.

Víc bolestli asi nesnesu. Chtějí mne ubít jak psa. Klacky dopadají na mou hlavu. A pak, konečně, přistupuje ten dlouhán a vytahuje nůž.

Rychleji než blesk sklátili tři ušouny černé šípy. Z meze nad úvozem se valí jak černý mor skřeti, před kterýma sem se schovával. Museli tu čekat dlouho...Oni tu čekali..Oni ten přepad plánovali. Dlouhán se otočí aby odvrátil úder. nůž pustí na zem a začne zápolit s tím skurutem, co mi to tak u řeky naložil. Jsou docela vyrovnaní. Síla proti rychlosti. Ale to nepočítali se mnou. Popadnu nůž a vrazím ho dlouhánovi do lítka. Ten se zkroutí bolestí a v následujícím okamžiku dostane šavlí od skuruta do rozkroku. Zvedám se a stojím proti skurutovi. Ten se zašklebí a hodí mi dlouhánovu šavli.

Vrhneme se do boje. Opřeni zády kosíme spolu s ostatními tu dlouhouchou svoloč. Bok po boku jako jeden celek je zaháníme do řeky a dobíjíme. Dnes je řeka rudá jejich, ne naší krví.

Otírám šavli o ozdobnou tuniku mrtvoly na zemi a slyším za sebou kroky. Dostanu přátelské poplácání po zádech, až se málem valim k zemi.

Tak mladej, dem si pro tu večeři...

Večer sedím u ohně, břicho jako kouli a je mi dobře. Z Morchainta Šotka, psance, je člen klanu...

_________________
ObrázekObrázek


Naposledy upravil Morchaint dne stř 25. bře 2009 21:47:52, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Morchaintovo představení
PříspěvekNapsal: úte 25. lis 2008 22:39:01 
Offline
hoqatar (tahoun)
Uživatelský avatar

Registrován: ned 05. říj 2008 20:19:54
Příspěvky: 927
Pellenor 2008


Obrázek

_________________
ObrázekObrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Morchaintovo představení
PříspěvekNapsal: sob 28. úno 2009 18:13:08 
Offline
hoqatar (tahoun)
Uživatelský avatar

Registrován: sob 28. úno 2009 15:16:48
Příspěvky: 330
Bydliště: Tábor, Jihočeský kraj
Rouaaaaarrggh, vážím si toho že mohu bojovat po boku chrabrého Morchainta, ushatara Hrbáče.
Ať havrani roznášejí pověst o tvých činech do dalekých krajů.

_________________
Skanaerrian Haevar z klanu Grushad.
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Morchaint Šotek
PříspěvekNapsal: stř 03. čer 2009 17:13:45 
Offline
hoqatar (tahoun)
Uživatelský avatar

Registrován: ned 05. říj 2008 20:19:54
Příspěvky: 927
B5A 2009

Morchaint a Loqo
Obrázek

Grushad lučišníci
Obrázek
Obrázek

Obrázek

_________________
ObrázekObrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Morchaint Šotek
PříspěvekNapsal: ned 18. říj 2009 18:06:59 
Offline
hoqatar (tahoun)
Uživatelský avatar

Registrován: ned 05. říj 2008 20:19:54
Příspěvky: 927
Pellenor 2009

Obrázek

ouplně vlevo

_________________
ObrázekObrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Morchaint Šotek
PříspěvekNapsal: pát 23. říj 2009 23:34:55 
Offline
hoqatar (tahoun)
Uživatelský avatar

Registrován: ned 05. říj 2008 20:19:54
Příspěvky: 927
zavalen..
Obrázek

_________________
ObrázekObrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Morchaint Šotek
PříspěvekNapsal: sob 02. led 2010 14:26:57 
Offline
hoqatar (tahoun)
Uživatelský avatar

Registrován: ned 05. říj 2008 20:19:54
Příspěvky: 927
skřetí civil aneb oslavy slunovratu s jižanskou pěchotou:

Obrázek

Obrázek

_________________
ObrázekObrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Morchaint Šotek
PříspěvekNapsal: pon 15. bře 2010 21:02:28 
Offline
hoqatar (tahoun)
Uživatelský avatar

Registrován: ned 05. říj 2008 20:19:54
Příspěvky: 927
Znovu civil, tentokráte cestou na rituál u Mokrého lomu..

Obrázek

_________________
ObrázekObrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Morchaint Šotek
PříspěvekNapsal: úte 16. bře 2010 22:22:06 
Offline
hoqatar (tahoun)
Uživatelský avatar

Registrován: sob 28. úno 2009 15:16:48
Příspěvky: 330
Bydliště: Tábor, Jihočeský kraj
jak narcisit a nebýt obviněn z narcisení? házet fotky do představení sobě navzájem.

Obrázek

_________________
Skanaerrian Haevar z klanu Grushad.
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz